سایت خبری تحلیلی صنایع دستی و گردشگری

سخنی برای آغاز

ماناترین نامی که در طول تاریخ ایران را بدان می خواندند پرشیا به معنای سرزمین پارس است. این نام، نشان‌دهنده قدمت چند هزارساله این مرزوبوم می‌باشد.
سایت پرشیا با یک رسالت بزرگ و باارزش شروع به کار کرده و آن ثبت شناسنامه سرزمین پارسی، یعنی میراث فرهنگی آن در گسترۀ وب است.
میراث فرهنگی هر کشور به‌صورت منحصربه‌فرد و تکرار نشدنی در گذر از نسل‌ها به جامانده و وظیفه ما آشنایی شما با این میراث و زنده نگه‌داشتن این گنجینه می‌باشد. میراث فرهنگی یک مفهوم کلی است و درصورتی‌که بخواهیم به‌صورت جزئی‌تری آن را توضیح دهیم، می‌توانیم به بناهای تاریخی، آداب و رسوم، صنایع دستی، فرهنگ و آثار طبیعی منحصربه‌فرد اشاره کنیم. تمام این موارد برای یک منطقه و یک کشور مهم است و پیشینه آن را به نمایش می‌گذارد که می‌توان با استفاده از آن، آینده‌ای درخشان برای کشور خود رقم زد، پیشینه‌ای که در کشور ما به وفور یافت می‌شود اما به آن کمتر توجه شده است.
میراث فرهنگی، آثار باستانی و تمدن جهان با نام پرشیا و سرزمین ایران گره خورده و اکنون شما در این سایت می‌توانید با تمام ابعاد و گذشته آن آشنا شوید.

در سایت پرشیا، شما با صنایع دستی ایران آشنا می‌شوید، از گلیم و فرش ایرانی گرفته تا منبت کاری و میناکاری و سفال که به وسیله دستان پرتوان ایرانی ساخته و ارائه می‌شود. بناهای تاریخ ایران نشان‌گر قدمت و ریشه چندین هزارساله آن بوده که در بازمانده‌های تخت جمشید و دهها میراث تاریخی دیگر به نمایش گذاشته شده است. مکان‌های دیدنی و مناظر طبیعی در ایران، این کشور را به یک منطقه چهارفصل تبدیل کرده که در هر نقطه از آن می‌توان یک آب‌وهوای خاص را تجربه کرد.
البته دستاوردهای این سایت تنها به ایران و تاریخچه آن بازنمی‌گردد. سعی ما بر این است که در بخش بین‌الملل در مورد بناهایی تاریخی، مناظر طبیعی و صنایع دستی سایر نقاط جهان تحقیق کنیم، اطلاعات علمی و مستند از تاریخ و بناهای قدیمی این کشورها در اختیار شما قرار دهیم. تمام تلاش سایت پرشیا بر آن است که این آثار و مکان‌های قدیمی و تاریخی در سراسر جهان را، به تصویر کشیده و اطلاعات جامعی در اختیار شما قرار دهد؛ آثاری خارق العاده ای که نشان دهنده‌ی فرهنگ و باورهای مردمان آن زمان بوده و بعد از سالها به جا مانده‌اند و اکنون به مکان‌های دیدنی و توریستی تبدیل شده‌اند.

  • پرشیا تحت دامنه Persia.ir و تا زمانی که اعلام خواهد شد فقط بصورت الکترونیکی منتشر می شود.

نظرات کاربران

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.